Acnelyse Fiyat
|

Acnelyse Fiyat 2024 – Krem

Acnelyse Krem, 2024 yılında da cildi tedavi etmek için kullanılan ürünler arasındadır. Doktorlar tarafından reçete edilen Acnelyse krem, fiyatı ve özellikleri hakkında detaylı bilgi sunuyoruz. Ayrıca, kullanıcı yorumlarından ne işe yaradığına kadar birçok faydalı bilgi içeren yazı hazırladık.

Acnelyse Fiyatı Ne Kadar?

Acnelyse Krem Fiyatı 2024 yılında 373 ₺ olarak günceldir. Eczane yoluyla temin edilmesi en uygunudur ve doktor talimatları ve reçetesi ile kullanılması önerilir. Krem kullanırken, cildi renk değiştirme, irritasyon, ışığa duyarlılık, kuruluk, kızarıklık ve soyulma gibi bazı yan etkilere neden olabilir.

Anlık olarak fiyat aldığınız yere, enflasyona ve benzeri durumlara göre değişiklik gösterebilir. 4 Nisan 2024 itibari ile fiyatı ise 373 TL’dir.

Cilt tedavilerinde kullanılan Acnelyse, reçeteli ve reçetesiz olarak satılır. Reçeteli olarak alındığında dahi SGK tarafından bu ilaç için ödeme yapılmaz. Devletin karşılamadığı ilaçlardan biri olan Acnelyse, eczanelerden alınabileceği gibi bazı alışveriş sitelerinde de satılmaktadır. Ancak hastaların bu kremi eczanelerden temin etmesi daha güvenlidir.

Acnelyse Reçeteli Fiyat

Acnelyse, SGK tarafından karşılanmayan bir ilaçtır. Bundan dolayı reçeteli olarak alındığında da hastaların 373 TL ödemesi gerekir. Reçeteli ve reçetesiz Acnelyse fiyatı aynıdır.

Acnelyse Krem Nedir?

Acnelyse Krem, aktif maddesi olan tretinoin veya retinoik asit ile cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılan sentetik A vitamini formudur. Sivilce, sedef hastalığı, balık hastalığı ve kalın derili bölgeler gibi cilt sorunlarını tedavi etmek için kullanılır.

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar
Acnelyse Krem Ne İşe Yarar

İnce çizgiler, koyu lekeler ve kalınlaşmış yüz derisi gibi güneş zararlarının neden olduğu problemleri de tedavi etmek için reçete edilebilir.

İlginizi çekebilir: Desolett fiyatı

Acnelyse Nasıl Kullanılır?

Acnelyse Krem, günde 1 kere gece vakti sorunlu bölgeye sürülen bir üründür. Dozunu ve uygulama şeklini prospektüsünde belirtilen şekilde ayarlayabilir ya da tedaviyi doktorunuzla görüşerek gözden geçirebilirsiniz.

YouTube video

Ayrıca, cildinizin tepkisi öncelikle önemlidir. Eğer cildinizde hassasiyet ya da herhangi bir tepki görülürse, kullanımının hemen durması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Doktorunuzla görüşerek en iyi şekilde tedavi yöntemini belirlemelisiniz.

Bazı kullanıcılar, cildinin hassas olduğunu belirtirken, bazıları ise çok etkilendiğini ve cildinin daha iyi göründüğünü ifade etmektedir. Her cildin farklı bir tepkisi vardır ve bu nedenle kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla danışmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

İlk kullanımla birlikte ciltte batma ve yanma hissi olabilir. Bu durum normal olarak kabul edilir. Ancak aşırı bir batma ve yanma hissi olursa durumun doktora bildirilmesi ve kremin kullanımına ara verilmesi gerekir. Böyle bir durumda doktorunuz tarafından kremin dozunda ayarlama yapılabilir.

Tedavideki ilk zamanlarda enflamatuar lezyonlarda artış görülebilir. Bu durum, kremin işe yaramadığı anlamına gelmez. İlacın lezyonlar üzerindeki etkisi nedeniyle böyle bir durum oluşur. Burada da aşırı bir artış olmadığı sürece kremin kullanımına devam edilebilir. Ancak lezyonlarda aşırı bir artış olur, buna ek olarak ciltte soyulma, tahriş ve kızarıklık görülürse durumun doktora bildirilmesi gerekir.

Akne tedavisi için Acnelyse kullanıldığında, sonuçların ortaya çıkması 2-3 hafta kadar sürecektir. Tam sonuçlar için kremin 6 haftadan daha uzun süre kullanılması gerekebilir. Ayrıca krem etkisini gösterdikten sonra kullanım sıklığı doktor onayı ile azaltılabilir.

Acnelyse Kullananların Yorumları

Kullanıcı yorumlarından, Acnelyse Krem’in etkileri ve yararları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kullanıcılar, cildi yenileme, parlatma, sivilce tedavisi ve gözeneklerin sıklaştırılması gibi faydalarından memnun kalıyorlar. Ancak, ilk haftalarda cildin kızarıklık ve soyulma gibi sorunlara neden olabileceği de belirtiliyor.

Bazı kullanıcılar, cildinin hassas olduğunu belirtirken, bazıları ise çok etkilendiğini ve cildinin daha iyi göründüğünü ifade etmektedir. Her cildin farklı bir tepkisi vardır ve bu nedenle kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla danışmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bir diğer içeriğimiz: BİM prezervatif fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde insanların Acnelyse fiyatı ve faydalarına dair sorduğu diğer soruları derledik, cevaplandırdık.

Acnelyse yüzü ne zaman soyar?

Acnelyse krem, cildin soyulmasına neden olabilir. Genelde birkaç gün kullanımdan sonra deriyi soyar.

Acnelyse kaç gün kullanılır?

Acnelyse genelde 2-3 hafta kullanılır ancak doktor tavsiyesi ile ilerlemeniz gerekmektedir. Bazı durumlarda 6 haftayı bulan tedavi süreçleri de mevcuttur.

Sonuç

Sonuç olarak, Acnelyse fiyatı ve yorumları hakkında yazımızın devamında sizlere faydalı bilgiler sunmaya çalıştık. Cildinize en uygun ve en etkili şekilde tedavi yöntemini belirlemek için doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir.

Cildinizin durumunu veya herhangi bir şikayetinizi belirtmeden önce mutlaka doktorunuzla konuşmanız gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

4.5/5 - (6 votes)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir