Desolett Fiyatı Kaç TL
|

Desolett Fiyatı Kaç TL 2024 Verileri

Desolett fiyatı kaç TL? Buna bakmadan önce Desolett nedir tam olarak inceleyip anlayalım. Desolett ilacı etkili bir doğum kontrol yöntemidir. Desolett cinsiyet hormonları grubundan bir ilaçtır.

Güncel Desolett Fiyatı Kaç TL?

Son 4-5 ay içerisinde tüm ilaç fiyatlarında çok yüksek artışlar meydana gelmiştir. Desolett ürünü de bu zamlardan nasibini almıştır. Güncel olarak Desolett fiyatı 2024 yılında 118.00 Türk Lirası’dır.

Desolett ilacını kullanmadan önce bilgili bir doktor ile görüşmeniz her şekilde en sağlıklısı olacaktır.

Desolett hap ilaç

Meraklısına: Bim Hindi Fiyatı

Desolett Nedir Ne İçin Kullanılır?

Karton kutu içerisinde 21 tablet olacak şekilde üretilmektedir. Desolett’in etken maddeleri desogestre ve etinilestradiol olarak bilinmektedir. Ağız yoluyla alınan Desolett doğum kontrol hapıdır. Yani hamile kalmayı önlemek amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca rahimdeki sıvıyı yoğunlaştırarak spermlerin rahime doğru gidişini engellemeye çalışır.

Ayrıca rahimdeki sıvıyı yoğunlaştırarak spermlerin rahime doğru gidişini engellemeye çalışır ve bu yüzden doğum kontrol yöntemlerinin en etkilisidir. Desolett kullanımı 21 gün boyunca her gün günde bir adet alınmalıdır. Ertesi gün itibarı ile sonra yani yedi gün hiç bir şekilde kullanılmamalıdır.

YouTube video

Tabletin üstünde hangi gün hangi tableti alınacağı işaretlenmiştir. Tabletler her gün aynı saatte alınması gerekmektedir. İşaretlenmiş tabletler bittiğinde adet döneminizin zamanı gelmemiş olsa bile adet kanamasına benzeyen bir kanama olmalıdır.

Eğer ilk defa kullanacaksanız adet kanamasının ilk günü ilacı kullanmaya başlamalısınız. Bu şekilde uyguladığınız zaman ilk kullanımdan sonra bile korunmaya başlamış olacaksınız.

İlacı kullandıktan sonra mide bulantısı olup kusarsanız veya 3-4 saat içinde kusarsanız ilacı hiç kullanmamış gibi olursunuz. Desolett tabletin bilinen ve en çok görülen yan etkisi baş ağrısı olarak bilinmektedir. Herhangi bir ameliyata girmeniz gerekiyorsa en az bir ay önce bu ilacı bırakmanız gerekmektedir.

Doğum Kontrol Hapı Ne Kadar?

Doğum kontrol haplarının fiyatları yukarıda yazdığımız gibi son aylardan gelen zamlardan dolayı fiyatları çok fazla artmıştır. Desolett fiyatı detaylı olarak aşağıda listelenmiştir.

  • 3 Ocak 2022 – 37,61 Türk Lirası
  • 21 Şubat 2022 – 51,59 Türk Lirası
  • 25 Nisan 2022 – 66,77 Türk Lirası
  • 11 Temmuz 2022 – 85,66 Türk Lirası
  • 15 Aralık 2022 – 117,00 Türk Lirası

Sıradaki içeriğimiz: Bim Gofret Fiyatı

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde ziyaretçilerimizin Desolett fiyatları hakkında sorduğu diğer soruları derledik ve cevaplandırdık.

Desolett nedir ne için kullanılır?

Desolett, doğum kontrolü için kullanılan bir haptır.

Doğum kontrol hapı ne kadar?

Doğum kontrol hapı fiyatları günümüzde 100 ile 130 TL arasında değişiklik göstermektedir. Aktif olarak önerilen Desolett marka hap fiyatı şuanda 118 TL’dir.

Kaç çeşit doğum kontrol hapı var?

Doğum kontrol hapları 21 ve 28 günlük olarak iki çeşitte bulunur.

Sonuç

Bu içeriğimizde Desolett fiyatı kaç TL, Desolett nedir ve nasıl kullanılır konularını sizlere açıkladık.

5/5 - (3 votes)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir