Eczanede Satılan Sperm Testi Fiyatı Kaç TL
|

Eczanede Satılan Sperm Testi Fiyatı Kaç TL?

Eczanede satılan sperm testi fiyatı kaç TL sorusunun cevabı biraz uzun olabilir. Çünkü eczane satılan testlerin fiyatları ülkeye, bölgeye ve eczanelere göre değişebilmektedir. Sperm testi, spermiogram olarak da bilinmektedir.

Spermiogram nedir?

Erkeklerin spermlerini incelemek için yapılan bir testtir. Çocuk sahibi olmak isteyen aileler de endişeye mahal veren şey erkeğin kısırlığıdır.

Bu yüzden fiyatı kesin ve net olarak öğrenebilmek için eczanelerden fiyat almak gerekmektedir.

Hastanelerde sperm testleri yapılırken saatlerce süren detaylı bir kontrolden geçtikten sonra sonuca bakılır. Evde yapılan testler hiç bir anlam ifade etmemektedir.

Sperm Testi Fiyatları Kaç TL?

Hastane ve laboratuvarda yapılan testlerin fiyatları 2024 yılında ortalama olarak 500 Türk Lirası ile 2000 Türk Lirası aralığındadır. Bölgeye, hastaneye ve laboratuvara göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

Sperm testi
Sperm testi

Genetik testler gibi ek hizmetlerde uygulandığını taktirde fiyatlar oldukça yükselebilmektedir. Kesin ve net bir fiyat alabilmek için bu hizmeti sağlayan profesyonel bir doktor, hastane veya laboratuvar gibi yerlerle iletişime geçerek size en uygun yeri ve fiyatı öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: BİM Prezervatif fiyatı

Devlette Sperm Testi Nasıl Yapılır?

Devlet hastanelerinde sperm testi yaptırmak oldukça kolaydır. Test yaptırmak için yapmanız gereken Online Randevu bölümünden Üroloji polikliniğinde ki herhangi bir doktordan randevu almanız gerekmektedir.

Bu testin profesyonel doktorlar ve tam teşekküllü hastanelerde yaptırılması gerektiğini unutmamalıyız. Teste girecek olan erkek sperm örneğini en az 2 gün olarak uyguladığı cinsel perhizden sonra vermelidir.

Sperm sayısı, sperm sağlığını, kısırlık testi ve sperm sayısında sorun olup olmadığına bakılabilir. Testinizin sonuçlarını bir gün sonra öğrenebilmeniz mümkündür. Sperm örneği vermeniz için tam donanımlı bir hastaneye ihtiyaç duyduğunu kesinlikle unutmamalısınız.

Mastürbasyon sayesinde örnek veremeyen hastalardan özel bir prezervatif ile partneri eşliğinde örnek alınabilmektedir. Bu örneğin kesinlikle bir saat içinde denetlenmesi gerekmektedir.

Evde Sperm Testi Nasıl Yapılır?

Evde sperm testi nasıl yapılır? Evde sperm testi yapabilmek için eczanelerde satılan testlerden almanız gerekmektedir. Örnek verecek olursak eczanelerdeki Menlab testi gibi veya internet sitelerinde satılan Male Home Fertility gibi seçenekler mevcuttur.

YouTube video

Evde yapılan sperm testi dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünkü evde yapılan sperm testi genel doğru sonuçları vermez ortalama olarak size sunmaktadır.

Çok yüksek bir ihtimalle de bu yapılan test zaman kaybından başka bir şey değildir. Bu sperm testi sonucu normal çıksa bile yine de erkek de kısırlık görülebilmektedir.

Profesyonel bir doktora başvurularak bu testin tam donanımlı bir hastanede ya da laboratuvar ortamında yapılması gerekmektedir.

Menlab Sperm Testi Fiyatı Kaç TL?

Menlab sperm testi fiyatı eczanelerden ve internetten topladığımız bilgilere göre herhangi bir fiyat bilgisi bulamadık. Şu ana kadar ki topladığımız bilgilere göre bu testin satışının yapılmadığının bilgisini almış bulunmaktayız.

Göz at: Reçetesiz Satılan Adet Geciktirici Fiyatı

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde sizlere ziyaretçilerimizin eczanede satılan sperm testi fiyatı ve buna ilişkin sordukları soruları derledik ve cevaplandırdık.

Sperm testi evde yapılabilir mi?

Evet, devlette yapabileceğiniz gibi sperm testini evde de yapabilirsiniz. Ancak evde yapılan sperm testinin tam doğru sonuçları verip vermeyeceği kesin olmayabilir.

Sperm hızını artırmak için ne yapılmalı?

Stresten uzak bir yaşamla beraber düzenli egzersiz ve düzgün bir beslenme düzenine sahip olmanız gerekmektedir.

Özel hastanede sperm testi kaç günde çıkar?

Spermiogram yani sperm testi sonuçları en az 3, en fazla 6 gün içinde çıkmaktadır.

Sonuç

Bu içeriğimizde eczanede satılan sperm testi fiyatı kaç TL sorusunu cevaplandırdık, evde ve devlette sperm testi nasıl yapılır bunu anlattık. 🙂

5/5 - (1 vote)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir