Akabe Kömür Fiyatları 2023 – 1 Ton ve 25 KG

Kömür fiyatları ve özellikle de Akabe kömür fiyatları 2023 güncel fiyatları merak edilmektedir. Doğalgaz fiyatlarının ciddi anlamda ev kirası rakamlarını zorlar hale gelmesinin etkisi ile bir eskiye dönüş olarak odun ve kömür tekrardan popüler hale gelmeye başlamıştır.

Kömür, milyonlarca yıl boyunca ısı ve basıncın etkisi ile kaya katmanlarının içinde konsolide şekilde bulunan bir fosil yakıtıdır. Günümüzde enerji üretiminde de kullanılan kömür, kömürleşme denen süreç sayesinde 4 türe sahiptir. Bunlar; linyit, bitümlü, alt bitümlü ve antrasittir.

Akabe Kömür Fiyatları 2023

Özellikle Akabe kömür fiyatları günümüzde fiyat değişimini sürdürüyor. Son aylarda artan enflasyon oranları ve neredeyse tüm ürünlerdeki yüzde yüzün üstünde fiyat artışları vatandaşlarımızı zor duruma düşürmektedir.

Akabe Portakal Kömür Çuvalı
Akabe Portakal Kömür Çuvalı

Bu durumda da her konuda dikkat etmeye ve maliyet azaltmaya çalışan vatandaşlarımızın birçoğu yüksek faturalarla gelen doğalgaz ödemelerinden vazgeçmeye ve alternatif olarak eskiye dönüş ile kömür almayı düşünmektedir.

Bu noktada da kömür fiyatları, markaları ve türleri önem kazanmakta, dolayısıyla da araştırılmaktadır. Akabe kömür fiyatları 2023 güncellemesi türlere göre şu şekilde özetlenebilir;

Kömür TipiFiyatı
1 Ton Akabe Karpuz Kömür Fiyatı7.755 TL
1 Ton Akabe Portakal Kömür Fiyatı7.650 TL
1 Ton Akabe Ceviz Kömürü Fiyatı7.450 TL
1 Ton Akabe Limon Kömür Fiyatı7.150 TL
1 Ton Akabe Fındık Kömür Fiyatı7.050 TL
1 Ton İthal Kömür Fiyatı7.550 TL
1 Ton İthal Kelle Kömür Fiyatı7.850 TL
1 Ton Kalorifer Kömür Fiyatı7.755 TL

Göz atabilirsiniz: Güncel Saç Kesimi Fiyatları

Kömür Fiyatları Neden Yüksek 2022?

Haziran ve Mart aylarında kömür fiyatları akıl almaz derecede bir artış gösterdi. Bunun sebebi 2022 senesinde yapılan pek çok yeni teknolojik gelişme ve benzeri durumlarla beraber enerjiye olan ihtiyaç şeklinde açıklanabilir.

Akabe Kömür Kimdir?

Akabe Madencilik 1993 senesinde hizmete Trabzon merkez olarak başlamıştır. Şuan merkezi Samsun’da olan firmanın bürosu da Trabzon’da bulunmaktadır. Kalitesi, tecrübesi ile kömür konusunda en önde gelen firmaların başında gelen Akabe Madencilikte kömür ürünü türleri şu şekildedir;

  • Akabe Karpuz Kömür
  • Akabe Portakal Kömür
  • Akabe Ceviz Kömür – Akabe Limon Kömür
  • Akabe Fındık Kömür
  • Akabe Leblebi Kömür
  • Akabe Toz Kömür
YouTube video

Akabe kömür fiyatları 2023 güncellemesi de doğal olarak kömür almak isteyen vatandaşlarımızın ekonomik şartlar düşünüldüğünde araştırdığı ve değerlendirdiği bir konu halini almıştır.

İlginizi çekebilir: BİM Tavuk Döner Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde insanların Akabe kömür fiyatları güncel bilgileri hakkında sormuş oldukları soruları ve bu soruların cevaplarını derledik.

Akabe kömür’ün tonu kaç para?

Akabe kömür fiyatları 2022 senesinde ortalama olarak 5700 TL civarında idi.

2023 kömür fiyatları ne kadar?

Günümüzün kaliteli kömür fiyatları 2023 senesinde 7000 ile 9000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu fiyatlar 1 ton kömür için geçerlidir.

Kömürün torbası ne kadar 2022?

2022 senesinde 1 torba kömür ortalama 25 kiloya tekabül etmekle beraber 130 ile 190 TL aralığında satılmakta.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere Akabe kömür fiyatları başta olmak üzere kömürün torba ve ton olarak fiyatlarını ayrıştırdık, derledik. Umuyoruz işinize yarayan faydalı bir içerik sunabilmişizdir.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın