Kıbrıs Sigara Fiyatları 2023
|

En Güncel Kıbrıs Sigara Fiyatları 2024

Sigara konusu da bunlardan biridir ve yavru vatan olan Kıbrıs sigara fiyatları uygunluğu bilinmekte ve doğal olarak soru; Kıbrıs sigara fiyatları 2024 olmaktadır. Türkiye’mizde enflasyonun getirisi olarak artan fiyatlar vatandaşları alternatif çözümlere itmektedir.

Arama motorlarında bu aramayı yapanların sayısı her gün artmaktadır. Çünkü tüm ürünlerdeki yüzde yüzün üzerinde olan artışlar vatandaşları rutinde kullandıkları şeylerden uzaklaştırmakta ya da uzaklaştırmasa bile uygun fiyat arayışına itmektedir.

Kıbrıs Sigara Fiyatları 2024 Ne Kadar?

Kıbrıs’ta en çok ilgili gören ve tercih edilen sigaraların fiyatları yani Kıbrıs sigara fiyatları 2024 güncel rakamları en pahalıdan uyguna doğru aşağıdaki gibidir;

Ürün AdıGüncel Fiyatı
Kent Sigara Çeşitleri39,00 TL
Marlboro43,00 TL
L&M32,00 TL
Camel42,00 TL
Winston39,00 TL
Benson & Hedges46,00 TL
Viceroy27,00 TL
Monte Carlo32,00 TL
Silk Cut46,00 TL
Davidoff44,00 TL
Silkcut Purple 100S46,00 TL
Parliament44,00 TL

İlginizi çekebilir: George Karelias and Sons Fiyatı

Kıbrıs’tan Nasıl Sigara Alabilirim?

Kıbrıs sigara fiyatları 2024 Türkiye’nin mevcut sigara fiyatları ile kıyaslandığında oldukça ciddi boyutta farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenden dolayı da Kıbrıs’a giden ya da bir tanıdığı gidenler buradan sigara getirmek ya da getirtmek talebinde bulunmaktadırlar.

Ancak bu sigara getirme konusu belirli sınırlamalar dahilinde yapılabilmektedir. Öncelikle bu sigara alışverişleri Kıbrıs’taki Ercan Havalimanı dahilindeki Duty Free mağazalarından yapılabilmektedir ve doğal olarak bazı ürünler için gümrük sınırları konmuştur.

Göz atabilirsiniz: BİM Kek Fiyatları Güncel

Kıbrıs Sigara Getirme Sınırı

Kıbrıs sigara fiyatları, Türkiye ile kıyaslandığında son derece avantajlıdır. Ancak Kıbrıs’tan istenilen miktarda sigara getirmek mümkün değildir. Bu noktada belli bir sınır vardır ve yolcular bu sınırı aşamazlar. Ayrıca sadece 18 yaşını dolduran yolculara sigara getirme hakkı verilmiştir.

Kıbrıs sigara getirme sınırı 600 adettir. Yolcular en fazla 600 adet sigara getirebilir. Bu sınırın aşılması durumunda devre gümrük vergisi girer ve böylece sigara maliyetleri Türkiye’deki fiyatları dahi aşabilir.

Kıbrıs’ta Sigara Fiyatları Neden Ucuz?

Türkiye’deki sigara fiyatlarının çok büyük bir kısmının vergilerden oluştuğu bilinen bir gerçektir. Söz konusu durum, Türkiye’deki sigara fiyatlarının birçok ülkeye göre daha yüksek olmasına neden olmaktadır. Ancak Kıbrıs sigara fiyatlarının ucuz olmasının tek nedeni, Türkiye’deki yüksek vergiler değildir.

Kıbrıs, sigara ve alkol ürünlerinden düşük vergi alır. Ayrıca Free Shop olarak bilinen yerlerde vergi oranları çok daha düşüktür. Bundan dolayı rakamlar Türkiye’ye kıyasla daha uygundur. Bu yüzden Türkiye’ye gelenler, genellikle birkaç karton sigara almayı ihmal etmezler.

Alacağınız ürünün tür ve miktar olarak gümrükte sorun yaşamaması için, ilgili ürünün yasal sınırlarını bilmek gerekir. Sigara konusundaki sınırlamalar ile ilgili sorulan sorular ve cevapları şu şekilde özetlenebilir;

Sıkça Sorulan Sorular

Kıbrıs’tan Kaç Karton Sigara Getirilebilir

Geçmişte 3 kartona izin verilirken şimdi sayı 2 kartondur.

Uçakta Kaç Karton Sigara Getirilebilir

Sadece 1 karton sigaraya izin verilmektedir.

Kıbrıs’ta Türk Parası Geçerli Midir

Hayır değildir. Euro geçerlidir.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere Kıbrıs sigara fiyatları 2024 senesine dair bilgiler eşiğinde bir listeleme yaptık. Umuyoruz işinize yarayan güzel bir içerik sunabilmişizdir.

5/5 - (1 vote)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir