Savoy Viski Fiyatı 2023
| |

Güncel Savoy Viski Fiyatı 2024

Zevk sahibi insanların günümüzde merak ettiği Savoy viski fiyatı 2024 senesinde ne kadar oldu şeklinde gözüküyor. Bir Bulgar viski markası olan Savoy, enflasyonun yerinde durmadığı, dolar ve dolara bağlı olarak birçok şeyin fiyatının sıklıkla değiştiği ülkemizde de satılmaktadır.

Savoy viski fiyatı 2024 güncel hali sıklıkla, paylaşılmaya çalışılsa da her an bir fiyat değişikliğinin olması ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır.

Savoy viskiler ülkemizde çoğunlukla orta ve alt gelir düzeyine hitap eden içkiler olarak bilinmektedir. Nedeni ise uygun bir fiyat aralığında olmasıdır. Kullanıcıları için bu fiyat kriterinin önemli olması da, doğal olarak fiyatların güncel hallerinin takibine neden olmaktadır.

Savoy Viski Fiyatı 2024 Kaç TL

Savoy viski fiyatı 2024 yılında çok yükselir mi diye merak edenler doğal olarak olmaktadır. Dünya ve ülkemiz ekonomik koşullarında yüzde yüz bir bilgi vermek doğru olmasa da şunları söylemek mümkündür;

2022 yılı son çeyreği itibariyle fiyatlarda bir güncelleme yapılmış ve son halini almıştır ve de 2024 yılı ilk yarısı içinde bu fiyat güncellemesinin değişmesi beklenmemektedir. Savoy viski fiyatı 2024 en son belirlenmiş fiyatı:

ÖlçüFiyat
Savoy Viski Fiyatı (1 Litre)102.70 TL
Savoy Viski Fiyatı (70’lik)79.90 TL
Savoy Viski Fiyat Tablosu

İlginizi çekecektir: Migros Rakı Fiyatları

Savoy Viski Şişeleri
Savoy Viski Şişeleri

Savoy Viski Fiyatı Hakkında Merak Edilenler

Savoy viski ile ilgili merak edilenleri maddeler halinde sıraladık;

  • Bulgar yapımı bir viskidir. Viski denince akla ilk gelen İskoç, Kanada ve Amerika yapımı viskilerden buğday, arpa ve diğer ürünler açısından ve de aromatik yapısının kalitesi açısından farklılıklar gösterir.
  • Viskiler normalde tahıl ve malt ile üretilir. Malt viskilerde yüzde yüz oranında arpa ile üretilir. Savoy viski de ise biraz daha harman bir alkol ve karışım durumu vardır.
  • Viski tarihi çok eskilere dayanır ancak Savoy, tarihi çok eski bir viski türü değildir.
  • Savoy viskilere 3 yıl bekletilir ve satışa sunulur.
  • Diğer viskilere kıyasla uygun fiyatından dolayı gelir düzeyi alt orta sınıf tarafından tercih edilir.
  • Savoy viskiler 70’lik ve 100’lük yani 1 litrelik olarak 2 şekilde sunulmakta ve satılmaktadır.
  • Savoy viski fiyatı 2024 yılı ilk yarısı itibariyle belirlenmiştir. Ancak unutulmamalıdır ki ülkeden ülkeye hatta bölgeden bölgeye bile ufak fiyat farklılıkları olabilmektedir.

Bir sonraki içeriğimiz: Kıbrıs Sigara Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde insanların Savoy viski fiyatları ile ilgili sorduğu diğer soruların cevaplarını ekledik.

Savoy viski nereye ait?

Savoy viski bir harman Bulgar viskisidir.

Savoy viski güzel mi?

Savoy viski kendi alkol grubu arasındaki en ucuz viskiler arasında yer almasının yanında hafif içimi ve güzel tadıyla ön plana çıkmaktadır.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere Savoy viski fiyatları hakkında bilgiler verdik. Umuyoruz enflasyon sebebiyle artan fiyatlarla daha fazla karşılaşmayız 2024 senesinde.

5/5 - (1 vote)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir