Bahçe Duvar Taşı Ton Fiyatı Kaç TL

Bahçe Duvar Taşı Ton Fiyatı Kaç TL 2024

Duvar taşı, yapıların dış cephelerinde kullanılan ve estetik açıdan önemli olan bir malzemedir. Bahçe duvar taşı ton fiyatları, ülkeye, bölgeye ve duvar taşının türüne göre değişebilir. Ton fiyatı her piyasada farklı fiyatlardadır. Uygun fiyattan alabilmek için yeterince araştırmak gerekebilir.

Duvar Taşı Ton Fiyatı Kaç TL?

  • Bergama Duvar Taşı – 400 Türk Lirası
  • Yatağan Kızıl Taşı – 300 Türk Lirası
  • Bornova Duvar Taşı – 500 Türk Lirası
  • Foça Taşı – 2.500 Türk Lirası
  • Foça Taşı (Sarı) – 1.000 Türk Lirası
  • Alaçatı Taşı – 1.200 Türk Lirası

Buradaki rakamlar ortalama fiyatları olup, gerek enflasyon gerekse de farklı etkenlere bağlı olarak zaman içerisinde değişebilir.

Birçok çeşit taş bulunmaktadır. Ortalama fiyatları görebilmeniz küçük bir liste hazırladık. Daha detaylı bilgiler için bulunduğunuz bölgede ki satıcılardan fiyat alabilirsiniz.

Bahçe Duvar Taşı Fiyatları Ne Kadar?

Bahçe duvar taşı fiyatları, malzemenin boyutu, miktarı ve türüne göre değişebilmektedir. Genel olarak baktığımızda ortalama satış fiyatı 350 Türk Lirası ile 550 Türk Lirası arasında değişmektedir. Tabi ki bu fiyat m2 fiyatıdır.

Bahçe taş duvar m2 fiyatlarını tercih ettiğiniz yerlerden tek tek bilgi alarak daha net bilgilere ulaşabilmektesiniz.

Bahçe duvar taşı denildiğinde akla farklı seçenekler gelir. Bu seçeneklerin türü, renkleri, ağırlıkları, şekilleri ve boyutları gibi unsurlar, fiyatlar üzerinde etkilidir. Bundan dolayı da fiyatlar ciddi anlamda değişkenlik gösterebilir.

Fiyat konusundaki bir diğer önemli nokta ise nakliyatın fiyata dahil olup olmama durumudur. Zira nakliyat, çok ciddi bir maliyet anlamına gelir. Bir kamyon, ortalama 20 ton bahçe duvarı taşı alır ve bunun ortalama fiyatı 10.000 TL’dir. Ancak nakliyat da devreye girdiğinde bu taşın toplam maliyeti, konuma bağlı olarak normal fiyatının birkaç katı olabilir.

Meraklısına: Bahçe için hazır duvar fiyatları

Duvar Taşı Ton Fiyatları Hakkında?

Duvar taşı, evlerin dış cephesini kaplamak için kullanılan bir malzemedir. Doğal taş olarak üretimi yapılmaktadır. Beton veya diğer malzemeler kullanılarak üretilir. Doğal taştan da üretilebilmektedir fakat çok dayanıklı olduğu için fiyatı oldukça pahalıdır.

Duvar taşı ton fiyatı duvar taşının türü, bölgesel farklılıklar, tedarikçi ve talepteki değişmeler gibi faktörlere göre ton fiyatı değişebilir.

Duvar taşı
Duvar taşı

Duvar taşı, bazı yerlerde yerli malzeme olarak üretilirken, diğer yerlerde ithal malzeme olarak satılabilir. Yerli malzeme genellikle daha ucuz olurken, ithal malzeme genellikle daha yüksek kaliteli olabilir.

Ayrıca bahçe duvar taşı fiyatları yapının büyüklüğü, inşaatın yerleşim yerine, kullanılan malzeme ve işçilik maliyetleri gibi faktörlerle de etkilenmektedir.

1 Ton Taş Kaç Metre Duvar Yapar?

1 ton duvar taşı ile 1-3 m2 arasında duvar yapılır. Taşların boyutları, duvarın nasıl yapılacağı gibi hususlar, yapılacak duvar miktarının farklılık göstermesine neden olabilir. Ancak ortalama olarak 1 ton duvar taşı ile 2 m2 duvar yapıldığı kabul edilebilir.

Duvar Taşı Ne ile Yapıştırılır?

Mermer silikonu veya toz yapıştırıcısı kullanabilirsiniz. Duvar taşları genel olarak bu şekilde yapıştırılmaktadır. Ayrıca, duvar taşının yapıştırılacağı zeminin temiz ve kuru olması gerekir.

Bir sonraki içeriğimiz: Akabe kömür fiyatları

Taş Duvar Fiyatları

Taş duvar fiyatları taşın kalitesine, cinsine, boyutuna ve yerine göre fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Genel olarak lüks taşlar daha yüksek fiyatlara satılabilir. Bir örnek verecek olursak eğer komple lüks bir eve yapılan duvar ile standart bir ev için kullanılan duvar aynı kalitede değildir.

Duvarın yapılacağı alanda fiyatın artmasına sebep olacaktır. Alanın daha büyük olması fiyatında daha fazla artması anlamına gelmektedir.

Örnek verecek olursak evin bir duvarını yapacak malzeme ile evin tüm duvarlarını yapacak malzemenin aynı olma şansı yoktur.

Genel olarak fiyat ortalamalarına bakarsak eğer taş duvar fiyatları 250 Türk Lirası ile 10.000 Türk Lirası arasında değişmektedir. En garanti bilgi için herhangi bir taş ustasıyla görüşmenizde fayda vardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde sizlere duvar taşı ton fiyatı ve buna ilişkin ziyaretçilerimizin sormuş olduğu diğer soruları derleyip cevaplandırdık.

Taş duvar çeşitleri nelerdir?

Taş duvar çeşitleri sırasıyla moloz, ince yonu, kaba yonu ve kesme taş duvar olarak ayrılır.

Taş duvar kalınlığı kaç olmalı?

Taşlar bir insanın kaldırabileceği büyüklükte olması lazım bu sebepten ötürü taş kalınlığı 15 ile 50 santim arasında olmalıdır.

Sonuç

Bu içeriğimizde sizlere bahçeler için duvar taşı ton fiyatı ne kadar ve buna benzer duvar taşlarıyla alakalı diğer soruları cevapladık.

5/5 - (2 votes)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir